Bitcoin i Ethereum zamykają miesiąc po byczej stronie

Akcja cenowa Bitcoina w poniedziałek, 31 sierpnia, była dość niepewna. Chociaż wydawało się, że w ciągu weekendu ukształtował się wzór podwójnego dna, nieregularne zachowanie zaobserwowane w tym dniu pozostawiło wiele zadrapań na głowie.

Flagowa krypto waluta była w stanie zrobić wyższy haj i wyższy niski po tygodniowym otwarciu, ale zamknęła dzień na czerwono.

BTC rozpoczęło tydzień z rekordem 11.716 dolarów. Biorąc pod uwagę akcję zwyżkową cen widzianą poprzedniego dnia, rozsądne było założenie, że impuls byczy rozlał się w poniedziałek. Jednak Bitcoin wziął 1,20% nosa zaraz po otwarciu 31 sierpnia.

Spadek cen piły uderzył w śróddzienny niski poziom 11.576 dolarów, ale ten poziom wsparcia był silny, powstrzymując BTC od dalszej deprecjacji. Po odrzuceniu tej przeszkody cenowej, Bitcoin Future był w stanie odbić się i odzyskać wszystkie poniesione straty. Skok o 1,80% spowodował, że do godziny 14:00 UTC pionierska krypto waluta osiągnęła dzienny poziom 11.784 dolarów.

Niemniej jednak, wydaje się, że wielu inwestorów skorzystało z gwałtownego wzrostu cen, aby zrealizować zyski, a następnie dodając trochę presji na spadek Bitcoin. W rezultacie, krypto waluta weszła w trend spadkowy pod koniec dnia. Do czasu zamknięcia poniedziałkowej sesji BTC cofnęła się o 1,10% do 11.655 dolarów, zapewniając inwestorom dzienny ujemny zwrot w wysokości 0,52%.

Ethereum nadaje ton tygodniowi byczemu

W przeciwieństwie do Bitcoina, akcja cenowa Ethereum w poniedziałek, 31 sierpnia, była niezwykle bycza, ponieważ nadawała ton potencjalnemu byczemu wybuchowi. Eter kontynuował trend wzrostowy obserwowany w ciągu weekendu, sugerując potencjalny retest ostatnich rocznych wzrostów. Chociaż ceny nie osiągnęły tego dnia, było oczywiste, że ta bariera oporu była jednym z głównych celów.

Inteligentny gigant kontraktowy wszedł w tydzień w pozytywnej postawie, osiągając wysoki poziom 428,92 dolarów. Szybko jednak przeszedł przez niedźwiedzi impuls, który sprawił, że do 7:00 UTC trafił na śróddzienną niszę wynoszącą 418,16 dolarów. Ten poziom cen zawierał spadające ceny w zatoce, które służyły jako punkt odbicia.

Od tego momentu Ethereum zaczęło wykazywać tendencję wzrostową. Do godziny 13:00 UTC ceny wzrosły o prawie 5%, ponieważ ETH utrzymywała się na poziomie 439 dolarów w ciągu dnia. Znaczny wzrost został osiągnięty dzięki dużej liczbie zleceń sprzedaży, które wywarły pewną presję na obniżenie cen za Etereum.

Następnym etapem był 11-godzinny okres stagnacji, w którym Ethereum handlowało głównie pomiędzy wsparciem 429 USD a barierą oporu 439 USD. Druga co do wielkości kryptokurcja według kapitalizacji rynkowej była w stanie zamknąć dzień na poziomie 433,88 dolarów, zapewniając inwestorom pozytywny zwrot w wysokości 1,16%.

Na Cusp of a Major Bullish Breakout
Pomimo dużej zmienności, przez którą przechodzą Bitcoin i Ethereum, wydaje się, że te krypto-waluty są na krawędzi wielkiego wybuchu byka. BTC wydaje się być w drodze do kolejnego celu, jakim jest przełamanie bariery oporu 12.000 dolarów, podczas gdy Ethereum jest dość blisko przełamania ponad 447 dolarów. Przecinanie tych obszarów oporu będzie dość znaczące dla kontynuacji byczego trendu tych cyfrowych aktywów.

Jeśli sztandarowa kryptokurna waluta jest w stanie przekształcić opór 12.000$ we wsparcie, wówczas inwestorzy powinni przygotować się na duży ruch cenowy. Dane pokazują, że kolejny znaczący obszar oporu przed Bitcoinem wynosi około 14.000 dolarów, co oznaczałoby wzrost o 2.000 dolarów. W międzyczasie, jeśli Ethereum jest w stanie przełamać się powyżej 447 dolarów ściany podaży, jest bardzo prawdopodobne, że wzrośnie on do 550 dolarów, a nawet 800 dolarów, w oparciu o wzór „W“, który obecnie rozwinął się w ramach swojego 3-dniowego wykresu.